Megtermékenyített petesejt, A beágyazódás jelei

Bővebben: Terhesség Megtermékenyülés embereknél: a sperma és a petesejt egyesülése után megkezdődik a zigóta fejlődése, amely általában nap múlva beágyazódik a méh falába.
Az embereknél a megtermékenyülés mellett használják még a fogantatás kifejezést is, ami vitákhoz megtermékenyített petesejt. A "fogantatás" kifejezésbe egyesek belemagyarázták a megtermékenyült petesejt vagy a fejlődő embrió beágyazódását a méhbe.
A megtermékenyülésre általában a petevezetékben kerül sor, majd az ezt követő Megtermékenyülés az állatvilágban[ szerkesztés ] Ez a szakasz egyelőre erősen hiányos.
Segíts te is a kibővítésében!
Megtermékenyülés a növényvilágban[ szerkesztés ] Partogenézis, autogámia[ szerkesztés ] A szexuális úton szaporodó fajok esetében is előfordulhat a partogenézis vagy szűznemzésamelynek lényege, hogy a meg nem termékenyített petesejtből is életképes utód fejlődik ki.
Az utódok általában az anya klónjai, de esetenként előfordulhat, hogy csak az anya génállományának egy részét öröklik.
Koronavírus: ma tetőzhet a járvány Alacsony progeszteronszint A beágyazódási zavart igen sokszor sárgatest-elégtelenség, vagyis alacsony progeszteronszint okozza. Ez a hormon ugyanis segít a méhnyálkahártyának alkalmassá válni abban, hogy képes legyen befogadni a megtermékenyített, osztódott petesejtet.
A szűznemzés a növény és állatvilágban is előfordul és esetenként kémiai anyagokkal, vagy elektromos impulzosokkal is ki lehet váltani a petesejt fejlődését. A létrejött zigótából teljesen normális egér fejlődött ki. Ettől eltér az autogámia önmegporzás, önmegtermékenyítésamikor mind a női, mind a hímivarsejt egyazon egyedtől származik.
Erre megtermékenyített petesejt a hermafrodita növények vagy férgek esetében kerül sor. Önmegporzás az ismertebb növények közül a kajszibarackőszibarack és a birsalma esetében is előfordul.
Nature— DOI : PMID Laikus összefoglaló — National Geographic Fordítás[ szerkesztés ] Ez a szócikk részben vagy egészben a Fertilisation című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul.
Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel.
Mitől függ, hogy megtermékenyül-e a petesejt? Szerző: WEBBeteg Ha egy egészséges férfi és nő gyermeket szeretnének, mitől függ, hogy megtermékenyül-e a petesejt? Egészségesek, peteéréskor együtt vannak akkor miért nem jön össze egyből a bébi?